top of page

Poznajmy się!

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! 

Mam na imię Magda, jestem projektantką wnętrz i od 2 lat prowadzę autorską pracownię projektową.  Z wykształcenia jestem architektem, studia ukończyłam na Politechnice Wrocławskiej.

We wnętrzach lubię kolor, lubię łączyć ze sobą różne faktury, lubię rozwiązania uniktowe z pięknym detalem. Lubię też mieszać stylistykę, przemycać retro dodatki i meble z duszą. Nie boję się nowych wyzwań, wręcz przeciwnie - nowe projekty bardzo mnie cieszą.

Najważniejsze w mojej pracy jest to, aby każdy projekt był unikalny i skrojony pod Ciebie. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne potrzeby, co jest wspaniałym wzmocnieniem mojej kreatywności oraz Twojej unikalności. Spełnienie tych oczekiwań gwarantuje nie tylko świetny projekt, ale ogólnie fajne doświadczanie projektowe. Projekty wnętrz wykonuję sama, co dla Ciebie oznacza gwarancję spójnego, dopracowanego wnętrza w każdym calu, a dla mnie spokojną głowę, bo wiem że sprawdziłam i dopracowałam każdy możliwy detal.

Praca jest dla mnie też ogromnym hobby. Często biorę udział w szkoleniach u producentów materiałów czy regularnie jeżdżę na targi branżowe, by być w stanie zaproponować Ci najlepsze dostępne rozwiązania. Uczę się nie tylko teorii, ale też praktycznego podejścia do wykończenia wnętrz.

Całkiem sporo czasu spędzam bezpośrednio z wykonawcami na budowach dzięki czemu mogę zaproponować Ci rozwiązania sprawdzone i w pełni wykonalne. Z powodzeniem zakończyłam już kilkadziesiąt realizacji, a część z nich możesz obejrzeć w moim portfolio, o - tutaj! Więcej materiałów – także z toku realizacji projektów – znajdziesz na moich mediach społecznościowych, w szczególności Instagramie, do których linki dostępne są w stopce strony.


Jeżeli podobają Ci się moje dotychczasowe projekty i czujesz, że możemy razem stworzyć coś co sprawi, że Twój dom będzie naprawdę „Twój” to gorąco zapraszam do dalszej części, gdzie postaram się trochę dokładniej opisać jak wygląda współpraca ze mną. 😊

Edit-3.jpg

Etap pierwszy

Projekty dzielą się na te prywatne, czyli wnętrza Twojego domu czy mieszkania oraz na te komercyjne jak restauracje, salony kosmetyczne czy biura. Innymi słowy wnętrza, w których przebywamy poza domem.


Proces projektowy przy obu opcjach jest podobny, dlatego opowiem o tym jak wygląda współpraca inwestora z projektantem na podstawie inwestycji prywatnej. Wszystko co tutaj opiszę będzie w liczbie mnogiej, a to z tego względu, że praca nad każdym projektem to nie tylko ja, ale przede wszystkim Ty i Twoje potrzeby.

To Ty podejmujesz decyzje, dajesz wytyczne, wskazujesz co Ci się podoba, a co niekoniecznie. Dzięki temu powstaje projekt skrojony niczym idealny ubiór.  Każdy projekt to owoc współpracy pomiędzy projektantem, a inwestorem, który w całym procesie odgrywa bardzo ważną rolę.

Na początku odbywa się rozmowa telefoniczna i/lub spotkanie. Projektanta wnętrz wybierasz na podstawie swoich preferencji estetycznych, ale ważne jest też to, żeby wybrać kogoś z kim miło Wam się rozmawia - proces projektowy jest dość długi, może trwać od 3 miesięcy do nawet 1-2 lat (w zależności od zakresu prac), więc myślę, że każdemu zależy na współpracy z kimś kogo się najzwyczajniej w świecie lubi.

Etap drugi

Rzuty aranżacji wnętrz. Tutaj przedstawię Ci trzy warianty aranżacji wnętrza. Układ funkcjonalny jest bardzo ważnym elementem, na którym opiera się cała koncepcja wizualna oraz dokumentacja techniczna.

To tutaj decydujesz o tym jak zostaną rozłożone urządzenia w kuchni, gdzie będzie stał stół, a gdzie sofa i jaki układ przestrzenny wyposażenia będzie w łazience. Przy tym etapie na wstępie zazwyczaj macie swoje preferencje, do których dostosuję jeden z wariantów.

 

W pozostałych opcjach zaproponuję coś od siebie... jako alternatywę. Pod koniec tego etapu wspólnie wybierzemy tę jedyną, idealną opcję, na której zostanie skupiona uwaga i dalszy rozwój.

Screenshot 2022-11-04 at 12.39.jpg
SALON_5.jpg

Etap trzeci

I według mnie najważniejszy dla każdej osoby, z którą współpracowałam, czyli koncepcja wizualna w postaci modelu 3D i wizualizacje. Tutaj dzieje się “magia”. Wybraną wersję rzutów przenoszę do programu do modelowania 3D i tutaj możemy pracować na dwa sposoby:

  • na podstawie modelu 3D i widoków

  • na podstawie modelu 3D i wizualizacji
     

Tylko od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. Możesz zastanowić się nad wizualizacją wybranych widoków.

Etap czwarty

Tutaj powstają wszystkie rysunki dla wykonawców, łącznie ze szczegółowymi wytycznymi do Twoich przyszłych mebli. Rysunki są podzielone na trzy części:

  1. Rysunki ogólne: rzuty wnętrza które przedstawią ściany do wyburzenia i projektowane, wytyczne do wnęk drzwiowych, rzuty aranżacji, instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej, posadzki, sufity, wykończenia ścian.

  2. Szczegółowe rzuty oraz kłady ścian w łazienkach, tj. rozkład płytek lub okładzin ściennych oraz urządzeń, a także rozplanowanie mebli.

  3. Rysunki mebli na zamówienie. To właśnie tutaj będziemy ustalać jak wyobrażacie sobie wnętrza szafek w swojej kuchni lub szafy w sypialni.

Pod koniec tworzę zestawienie materiałów, z których wykonane będą meble. Pokażę Ci kolory płyt lub zlecę przygotowanie próbki koloru pod zamówienie. Wybiorę okucia i systemy meblowe, których będzie używał stolarz przy przygotowaniu mebli.
 

Screenshot 2022-11-04 at 12.39.jpg
Screenshot 2022-11-04 at 13.12.16.png

Etap piąty

Zestawienie kosztorysowe. Innymi słowy tabela w programie Excel, z której dowiesz się ostatecznej kwoty realizacji.

Tabela będzie podzielona na sekcje takie jak: wykończenie, wyposażenie, meble na zamówienie, oświetlenie, ogrzewanie i klimatyzacja oraz prace remontowe. Będzie to Twoja wytyczna do tego ile trzeba zamówić materiałów wykończeniowych, w jakim momencie najlepiej zamówić poszczególne materiały i na co zwrócić uwagę.

 

Bardzo przydatna część do zapanowania nad chaosem remontowym.

I last but not least.

A co w sytuacji kiedy nie masz czasu na prowadzenie remontu, stresuje Cię to lub najzwyczajniej w świecie... tego nie lubisz? Na to też jest rozwiązanie!

Tutaj z pomocą przychodzi nadzór nad projektem. Podczas trwania prac remontowych sprawdzę zgodność wykonania z założeniami, porozmawiam z wykonawcami i dopilnuję żeby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką. Jeśli będziesz czegoś potrzebować - pomogę Ci też znaleźć odpowiedniego wykonawcę.


Nadzór może mieć dowolny, wybrany przez Ciebie zakres - możemy się umówić na nadzór godzinowy lub kompleksowy. Mogę za Ciebie wszystko zamówić w odpowiednim czasie, albo po prostu przyjść na budowę, żeby sprawdzić czy wszystko idzie zgodnie z planem i wygląda jak należy.

Edit-19.jpg
bottom of page