top of page
sesja-222.jpg

z  n u t ą  b o h o

Mieszkanie dla rodziny 2+2 zrealizowane w 2023 roku. Ciepłe, subtelne, wypełnione roślinnymi akcentami. W całej przestrzeni znajdziemy trzy kolory przewodnie - zieleń, róż oraz błękit - które w stonowanej formie przeplatają się w poszczególnych pomieszczeniach. Przestrzeń kuchenna, wydzielona optycznie za pomocą wyższego barku, to miejsce które musiało pomieścić domową spiżarnię i dużo przestrzeni roboczej. Strefą buforową oddzielającą gotowanie od wypoczynku jest duży stół, przy którym znajdzie się miejsce dla dorosłych, a także tych mniejszych lokatorów. Dalej przechodzimy do strefy wypoczynkowej, w której główne skrzypce gra błękitny narożnik. A zaraz obok niego znajdziemy bibliotekę ze wstawkami z ratanu, na której zostało przewidziane miejsce na rodzinne albumy, tapicerowane pufy na potrzeby usadzenia większej liczby gości i nietypową ścianę RTV, która jest zbiorem sztuki oraz roślin.

Moim ulubionym pomieszczeniem w tym domu jest pokój dziecięcy w temacie leśnym. Pokój został zorganizowany tak, żeby dzieci miały do wszystkiego swobodny dostęp i mogły uczyć się samodzielności. Inwestorka - mama postarała się, żeby pokój był bardzo spójny - wszystkie dodatki, również zabawki dzieci, wpasowują się w wybrany motyw przewodni. :)

Na końcu - piękna, elegancka, ciemniejsza od reszty sypialnia. Główną dekoracją, wprowadzającą klimat bajkowy, jest tapeta znajdująca się za miękkim, tapicerowanym zagłówkiem łóżka. W tej przestrzeni dla Inwestorów istotne było zaplanowanie dobrego oświetlenia, które obejmuje nie tylko główne światło sufitowe oraz boczne w postaci kinkietów, ale także klimatyczne, ciepłe oświetlenie sączące się z pomiędzy lameli. Wspaniałe miejsce na wieczorny relaks.

Do obejrzenia całego projektu zapraszam Cię do zdjęć poniżej.

 

lokalizacja: Łódź

projekt i stylizacja: Magda Szczepaniak

meble pod wymiar: Wzór Woodwork

zdjęcia: Pietruszka Fotografia

bottom of page